< zpět na proběhlé akce

PĚNA - 30 let

9.3.2013 | sobota 19.00 - 02.00 | Národní dům Trutnov

odkazy

Video záznam z koncertu 9.3.2013 Trutnov, Národní dům

https://www.youtube.com/watch?v=yd0FYCwtNpE

http://krkonossky.denik.cz/kultura_region/kapela-pena-slavi-koncert-bude-v-primem-prenosu-na-webu-20130306.html

Slavnostní večer byl pro účinkující a téměř všechny hosty mimořádnou událostí, na trutnovské country scéně nevšední a možná, že do této chvíle nevídanou. Díky technikům UFFA zajišťujícím zvuk, projekci a osvětlení a pracovníkům JS televize, kteří pro internet a plátna na jevišti a v přísálí snímali dění 5-ti kamerami, bylo možné vnímat muziku a tance všemi smysly. To postupem času umocňovalo výkony účinkujících i posluchačů k vytvoření nezapomenutelné atmosféry.

Večer začal koncertem "retro" sestav, ve kterých se během první hodinky představili všichni bývalí a současní členové skupiny. Někteří byli oproti promítaným fotkám k nepoznání, někteří si udrželi svůj vzhled dodnes.

Po úvodní retro hodince byla další věnována, dle názoru kapely, tomu nejlepšímu, co se za 30 let naučili. Tato část byla vysílána v přímém internetovém přenosu, který uprostřed obohatila svým stepem taneční skupina STAR WEST.

Při přenosu začala atmosféra gradovat až k vystoupení recesistického spolku Rtykonoš ze Rtyně v Podkrkonoší s famozním tancem na píseň Pozri, co pro teba mám - nutno vidět. Toto vystoupení odstartovalo vlny neutuchajícího potlesku při vystoupení houslisty Zdeňka Hudáka ve Skandinávské polce a Zuzaně. Dále předvedla Pěna svoje představy o tom, jak bude, s trochou nadsázky, vypadat její muzika ve 4.dekádě a čeho by rádi její členové dosáhli jako důchodci v 5.dekádě - klidného stáří.

Vrcholem oslav byl kankán v rudých šatech v podání děvčat ze STAR WESTu a závěrečné písně Sbohem lásko a Whisky to je moje gusto. Při standing ovation proběhl na závěr 2x chorál Buď pozdraven kriegel náš ámen, po kterém se strhla neřízená gratulovačka.

Do dramaturgie večera zapadl Michal Tučný Revival, který výborným vystoupením propojil večer se závěrečným country bálem se skvělou skupinou Trosky.

Potlesk, pokřik, dojmy, slzy dojetí a smíchu nechť nám zůstanou v pamětech na tuto výjimečnou hudební událost.

Fotogalerie:
Program oslavy titulní list a partneři

Program oslavy titulní list a partneři

Program, účinkující

Program, účinkující

Pěna po 30-ti letech

Pěna po 30-ti letech

STAR WEST při kankánu

STAR WEST při kankánu

Rtykonoš s gratulací

Rtykonoš s gratulací

Michal Tučný Revival

Michal Tučný Revival

Trosky

Trosky

Honza "Beruška" se chystá na vystoupení s Pěnou, zatím si na koncertě Sto zvířat v Jilemnici vyzkoušel naše tričko a sekne mu !

Honza "Beruška" se chystá na vystoupení s Pěnou, zatím si na koncertě Sto zvířat v Jilemnici vyzkoušel naše tričko a sekne mu !